رابطه جنسی
زمان مطالعه: 3 دقیقه

داشتن رابطه جنسی نرمال در زندگی مشترک یک از زیباترین حس هاست.

زندگی مشترک، یک مهمانی است، آنرا با زیباترین احساسات تان آذین ببندید، همسرتان مهمان اصلی لحظات زندگی شماست، سعی کنید همواره میزبان و مهمان نواز شایسته ای باشید.رابطه جنسی نشان دهنده علاقه بین زن و شوهر است.

نکاتی پیرامون رابطه جنسی:

— بین رابطه جنسی و میزان علاقه بین زن و شوهر رابطه مستقیم وجود دارد، به بیان دیگر هر چه میزان علاقه زن و شوهر بیشتر باشد رابطه جنسی و رضایت از آن بیشتر می شود.

— محبت نسبت به یکدیگر بعد از رابطه جنسی اعم از نوازش و لمس عاشقانه به رضایت بیشتر جنسی کمک می کند و این در زوجینی که از آن راضی هستند، زیاد دیده می شود.

— اگر در هر بار نزدیکی درد داشته باشید، طبیعی نیست به خصوص اگر شدید باشد با پزشک مشورت کنید تا نشانه هایی مثل کیست تخمدان، فیبروم، اندومتریوز یا حتی سرطانهای زنان و زایمان را تشخیص دهد.

رابطه جنسی— اگر همسرتان از مساله ای ناراحت است و مشکلی برایش پیش آمده، با ارزش ترین هدیه ای که می توانید به او بدهید عشق است و بغل، نه نصیحت و توصیه های منطقی!

 

بخوانید : زودانزالی چیست؟

 

— اگر خجالت می کشید که در حین رابطه صحبت کنید و احساستون رو با همسرتون در میان بزارید، با ناله هاتون بهش بفهمونید کارش رو دوست دارید یا نه.

— آیا می دانید ارتباط چشمی در اوج لذت جنسی صمیمیت همسران را چند برابر می کند و باز نگه داشتن چشم ها در حین رابطه برای همسر شما لذت بخش است و احساس آرامش را به او القا می کند.

— ترس از اولین نزدیکی امریست عادی به خاطر داشته باشد هر زمان که همسر شما از شما خواست تا این رابطه قطع شود این کار را انجام دهید، برقراری رابطه جنسی خشن به هیج وجه نشانه مردانگی نیست.

— افراط در رابطه جنسی برای مردان خراشیدگی و تحریک پوستی آلت تناسلی و در صورت داشتن رابطه خشن آسیب به بافت آلت را در پی دارد.

— وقتی که همسرتان شما را می بوسد یا لمس می کند سکوت نکنید بلکه از الفاظ تحریک آمیز و آه کشیدن استفاده کنید. این الفاظ هم حس مرد را و هم معشوق بودن شما را بیشتر تحریک می کند.

— ترشح اکسی توسین در هنگام ارضا جنسی موجب بهبود خواب می شود. خواب کافی و مطلوب در تنظیم وزن و فشار خون موثر است. همچنین تحرک در حین نزدیکی نیز موجب آرامش و بهبود خواب می گردد.

— ارتباط جنسی و افزایش ترشح اکسی توسین موجب بهبود سردرد، درد ناشی از التهاب مفاصل و کاهش علائم سندروم پیش از قاعدگی می شود.

 

بخوانید : ناباروری

 

— یک یا دو بار رابطه جنسی در هفته موجب افزایش میزان یک آنتی بادی به نام ایمونوگلوبین A یا IGA در بدن می شودکه می توند در برابر سرما خوردگی و سایر عفونت ها ایمنی ایجاد کند.

رابطه جنسی— نزدیکی علاوه بر عضلات چهار سر، کمر و تنه، موجب تقویت عضلات لگن نیز می شود ضمناً با عضلات لگنی قویتر ارگاسم بهتری نیز خواهید داشت.

  • مراحل قبل از شروع رابطه :

  1. بهداشت
  2. آرامش فکری و روانی
  3. تحریک ذهنی در مرد و زن
  4. آماده کردن محل مناسب
  5. روشهای پیشگیری از حاملگی
  6. انجام در وقت مناسب

— هیچگاه در قبال رابطه جنسی معامله نکنید، چون به علت عدم پایه گذاری رابطه بر عشق و صمیمیت نمی تواند بیانگر زندگی پایدار و با ثباتی باشد و گاه احتمال برقراری رابطه خارج ازدواج ایجاد می شود.

 

دکتر کیوان آقامحمدپور فوق تخصص جراحی کلیه ، مجاری ادراری و ناباروری

 

آپاراتپیج دکتر کیوان آقامحمدپور در سایت آپارات

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

صفحه اصلی
تماس با ما
ویزیت آنلاین
رزرو آنلاین
نظرات شما