زگیل تناسلی و درمان جدید

زگیل تناسلی و درمان جدید

زگیل تناسلی

Hpv یا ویروس پاپیلوما انسانی یا زگیل تناسلی یک ویروس خیلی شایع است که اکثر کسانی که به آن مبتلا می شوند  علایم  بالینی یا مشکلی از نظر سلامتی پیدا نمی کنند. زگیل تناسلی یک بیماری ویروسی منتقله از طریق جنسی است که هر دو جنس را مبتلا می کند. در ۱۰ درصد مواقع این بیماری ناشی از ویروسی های پر خطر است که شانس سرطان را هم در مردان و هم در زنان افزایش می دهد.

 • شکل ظاهری زگیل تناسلی چگونه است؟

زگیل تناسلی معمولا به شکل بر آمدگی های تو پر و کوچک در پوست یا مخاط ناحیه تناسلی ایجاد می شوند. گاهی به شکل جوش های زیر پوستی یا موهای زیر پوستی در ناحیه تناسلی است. معمولا فاقد درد یا خارش می باشند. این ضایعات در رنگ ها و اندازه ها و اشکال مختلف می باشند و معمولا در اثر تیغ زدن موهای زاید بیشتر میشه .

 • ویروس زگیل تناسلی مردان چگونه منتقل میشود؟

بیشترین طریق انتقال زگیل تناسلی تماس جنسی  با فردی است که آلوده با ویروس است. همچنین تماس با ترشحات تناسلی و تیغ آلوده ، شنا در استخر یا جکوزی آلوده ، استفاده از توالت های فرنگی آلوده نیز شانس انتقال بیماری را بالا می برد .

بیشترین میزان انتقال آن زمانی است که بصورت فعال دیده شود ولی اگر بصورت آشکار هم زگیل دیده نشود احتمال انتقال آن بمیزان کمتر وجود  دارد که حدود ۱۰ درصد است .احتمال انتقال در هر تماس جنسی وقتی زگیل وجود دارد در حدود ۸۰ درصد است .

 • چند نوع ویروس Hpv وجود دارد؟

بیش از ۱۰۰ نوع مختلف از ویروس hpv وجود دارد که نوع ۱،۲،۳ کم خطرترین نوع آن میباشند و در دست و پا ایجاد زگیل میکند و نوع ۶ و۱۱ در اندامهای جنسی زن و مرد زگیل تناسلی ایجاد میکند و انواع ۱۶ و ۱۸ که انواع پرخطر بوده و باعث ایجاد سرطان دهانه رحم و مقعد میشود .

در ۹۰% موارد عفونت HPV  ظرف ۲ سال توسط ایمنی بدن محدود می شود .گاهی عفونت طولانی تر شده و عامل سرطان دهانه رحم در خانم ها و ناحیه مقعد در آقایان و زگیل ناحیه تناسلی در هر دو جنس میشوند.

 • زگیل تناسلی چگونه تشخیص داده میشود؟

پزشک متخصص اورولوژی میتواند  با معاینه زگیل تناسلی را تشخیص دهد . جهت بررسی نوع سروتایپ ویروس HPV لازم است از نمونه برداری و انجام HPV DNA PCR استفاده نمود.

 

زگیل تناسلی و درمان جدید

 

 • چطور جلوی ابتلا به زگیل تناسلی را بگیریم؟

ابتلا به زگیل تناسلی به نسبت گذشته افزایش یافته در حالی‌که این زگیل قابل پیشگیری است و با رعایت برخی نکات، می‌توان مانع از ابتلا به آن شد. برای پیشگیری از آن، پیش از هر چیز باید ارزش‌های اخلاقی را رعایت کرد و از داشتن شریک جنسی سالم نیز مطمئن شد. علاوه بر این، یکی دیگر از مواردی که می‌تواند تا حدود زیادی از ابتلا به آن پیشگیری کند، زدن واکسن است. واکسنی به نام گارداسیل وجود دارد که در پیشگیری از این زگیل، نقش مهمی را ایفا می‌کند.

واکسن گارداسیل، در بسیاری از کشورهای پیشرفته پیش از شروع رفتارهای جنسی در هر سنی که احتمال بروز این رفتار وجود دارد، تزریق می‌شود. واکسن جدید گارداسیل، به نسبت نوع قدیمی آن، مزیت بیشتری دارد چون می‌تواند از ابتلا به ۹ نوع زگیل پر خطر که یکی از آنها اچ پی وی است، جلوگیری کند. واکسن‌هایی که در حال حاضر در کشور ما وجود دارند، تنها می‌توانند از ابتلا به چهار نوع ویروس پر خطر پیشگیری کنند. این واکسن تا زمانی که در سه نوبت تزریق نشود، نمی‌تواند بدن را در برابر زگیل مصون کند.

دو ماه بعد از تزریق اول، باید تزریق دوم انجام شود و بعد از آن تزریق سوم، شش ماه بعد از اولین تزریق، صورت می‌گیرد.

این واکسن، تنها مختص افرادی که به زگیل تناسلی دچار نشده‌اند، نیست بلکه آن دسته از افرادی هم که به زگیل اچ پی وی مبتلا شدند، می‌توانند آن را بزنند تا از ابتلا به دیگر زگیل‌های پر خطر در امان باشند.

 

*بخوانید: درمان تبخال تناسلی!

 

 • واکسن گارداسیل(زگیل تناسلی) :

واکسن گارداسیل باعث جلوگیری از عفونت HPV 6;11;16;18 می شود کهHPV6;11  عامل ۹۰% ژنیتال وارت می باشد.

در نتیجه تزریق آن مانع بروز ژنیتال وارت و جلوگیری از ضایعات سرطانی و پیش سرطانی در دهانه رحم و ولو و واژن و مقعد و آلت تناسلی مردان و حلق می شود.

زگیل تناسلی و واکسن گارداسیل

 • واکسن گارداسیل ۹:

علاوه بر تایپ های گارداسیل  معمولی حفاظت در برابر تایپ های HPV 31;32;45;58;52 را نیز ایجاد می کند که تمام این ها عامل ۹۰ % کانسر های دهانه رحم می باشد.

واکسن HPV در برابر تایپ هایی که پوشش می دهد کاملا محافظت ایجاد می کند .

واکسن باعث درمان ویروس در کسانی که مبتلا به ویروس هستند نمی شود .

زدن ویروس باعث کاهش ریسک کانسرهای ناشی از پاپیلومای انسانی می شود و همچنین باعث کاهش ابتلا به زگیل ناحیه تناسلی و انتشار آن به شریک جنسی می شود .

 • بهترین زمان واکسیناسیون گارداسیل ( زگیل تناسلی ) چه زمانی است؟

در نوجوانان قبل از شروع فعالیت جنسی بهترین زمان واکسیناسیون می باشد .

گارداسیل و گارداسیل ۹ هر دو برای زنان و مردان بین ۹ تا ۲۶ سال تایید  شده ۳ دوز واکسن توصیه می شود.

در زنان یا مردان بالغی که سابقه واکسیناسیون ناقص دارند واکسیناسیون مجدد توصیه می شود .

توصیه اکید می شود که مردان هموسکسوال و یا کسانی که دچار نقص ایمنی مانند بیماری HIV  تا سن ۲۶ سال می باشند واکسن تزریق کنند .

 

*بخوانید:عفونت جنسی!

 

 • چه کسانی نباید واکسن گارداسیل  (زگیل تناسلی) بزنند؟

 1. سابقه آلرژی در واکسیناسیون قبلی
 2. سابقه آلرژی به محتویات پروتئینی واکسن
 3. زنان باردار (در زنان شیرده مشکلی ندارد )
 4. وجود بیماری شدید همزمان
 • محتویات واکسن گارداسیل (زگیل تناسلی) چیست؟

واکسن HPV  فاقد ویروس است و ماده موثر آن پروتئین مشابه ویروس HPV است . پروتئین آن از باکتری که از لحاظ ژنتیکی تغییر یافته است گرفته شده .

 • عوارض واکسن گارداسیل (زگیل تناسلی) چیست ؟

به طور کلی بسیار ایمن است .عوارض شایع شامل:

 1. تب خفیف تا متوسط
 2. خارش در محل تزریق
 3. عوارض نادرتر  تهوع و سردرد و درد در محل تزریق

زگیل تناسلی و درمان جدید

 • داروی AHCC و زگیل تناسلی :

Active hexose correlated compound)AHCC): این ماده که در بالا بردن سیستم ایمنی بدن برای مقابله با بیماری های ویروسی بسیار مناسب است از قارچ ژاپنی شیتاکه ( shiitake ) تهیه میشود.مطالعات نشان داد هاست که AHCC  میتواند سیستم ایمنی بدن را بالا ببرد تا بدن با بیماری های ویروسی بجنگد. بدن هر فرد هم جواب خاصی به   AHCC  میدهد .مقدار ۱ گرم از این دارو در روز جهت تقویت سیستم ایمنی علیه زگیل تناسلی مناسب است .

 • بهترین و سریعترین درمان زگیل تناسلی چیست ؟

بهترین و سریعترین و کم هزینه ترین روش درمان آن استفاده از کرایو و فریز زگیلهای تناسلی است که بدون درد و بصورت سرپایی و بدون داشتن عوارض نامطلوب از جمله پخش ویروس در حنجره که در نوع لیزر دیده میشه یا در کوتر دیده میشه انجام میشود .در مطب اینجانب با استفاده از دستگاه کرایو جت که جدیدترین متد فریز میباشد ، فریز و کرایو زگیل تناسلی با بیشترین دقت و کارایی در حال انجام است.

 

 

دکتر کیوان آقامحمدپور فوق تخصص جراحی کلیه،مجاری ادراری و ناباروری

 شما می توانید از طریق فرم زیر نظرات خود را در مورد سایت ارسال کرده و ما را در بهبود سایتمان کمک فرمایید تا هرچه بهتر در خدمت شما عزیزان باشیم.

9 نظر
 1. رضا
  رضا گفته:

  با سلام خدمت شما آقای دکتر
  من بیمار شما هستم و برای عمل واریکوسل خدمتتان رسیدم واقعآ دستتون درد نکنه دیگه مشکلی ندارم و هیچ عارضه ای بعد از عمل برام پیش نیمده
  خواستم تشکر کرده باشم از زحماتتان

  پاسخ دادن
 2. علی داوودی
  علی داوودی گفته:

  با سلام خدمت شما دکتر محترم
  از سایت خوبتون خواستم تشکر کنم که خیلی از مشکلات مردم رو پاسخ میده و سوالاتی رو که برایشان پیش میاد می تونن به راحتی باهاتون درمیون بزارن. من تو سایتهای دیگر هم رفتم ولی سایت شما خیلی کامل و خوبه
  ایشالا خدا اجرتون بده

  پاسخ دادن
 3. عباس
  عباس گفته:

  سلام آقای دکتر
  من قبلاً مطب خدمتتون اومدم و یه مشکلی داشتم که با تشخیص و درمان شما کاملاً خوب شدم، شاید اینجا جای مناسبی نباشه که بگم اما شما واقعاً دکتر با اخلاق و منصفی هستید و می تونم بگم بهترین دکتر متخصص کلیه و مجاری ادراری هستید که من رفتم چون متخصص اورولوژی که قبلاً رفتم کامل درمان نشدم و مشکلم پابرجا بود.
  بازم ممنون

  پاسخ دادن
 4. علی غفاری خانشیر
  علی غفاری خانشیر گفته:

  باسلام خدمت آقای دکتر آقا محمدپور.
  از صمیم قلب آرزوی موفقیت روزافزون و سلامتی و با تشکر از اطلاعات مفید و کارگشاتون.

  پاسخ دادن
 5. باباخانیان
  باباخانیان گفته:

  ‍ ‍ ‍ ‍ بسمه‌تعالی …وَ مَنْ أَحْیَاهَا فَکَأَنَّمَا أَحْیَا النَّاسَ جَمِیعًا و هـر کـس نفسی را زنـده کـنـد گویا همه مردم را زنده کرده است(مائده ۳۲) حمد و سپاس خدای را که تمام عالم به معرفت او عارف است و به عنایت بی علت او واقف.
  – پزشک محترم جناب آقای دکتر کیوان آقامحمدپور متخصص حاذق و دلسوز اندواورولوژیست، از طبیب عشق برای آن طبیب مهر، صحت، سلامت، سعادت و سیادت مسالت داریم و از اینکه با سعه‌ی صدر ، حس نوع دوستی و حُسن خلق و به پشتوانه‌ی دانش روز با همت، حمیت و تلاش جدی فرهیختگی و هوشمندی در درمان “مادر” ما اهتمام ورزیدید، در کمال ادب و ارادت صمیمانه ازشما تشکر میکنیم و دستتان را میبوسیم. امید است با دو بال اندیشه و ایمان در آسمان پیشرفت و تعالی بشریت و تا بی کرانه عالم هستی به پرواز درآمده و در برداشتن گام های مستحکم و مطمئن در مسیر مهرورزی به مردم‌ ایران، سرآمد نیکان باشید. با‌ سپاس و آرزوی توفیقات الهی برای شما و خانواده محترمتان؛

  خانواده “باباخانیان” از دامغان

  پاسخ دادن
 6. حسین زاده
  حسین زاده گفته:

  با سلام و احترام، ممنون از شما آقای دکتر
  من چند وقت پیش به دلیل درد کلیه خدمتتان رسیدم و بعد از معاینه و بررسی جنابعالی مشخص شد که درون کلیه من چند سنگ وجود داره و گفتید که باید عمل بشه منم از عمل واقعاً وحشت داشتم اما شما خیلی خوب به روش عمل لاپاراسکوپیک pcnl همه سنگها رو کامل خارج کردید و کاملا خوب شدم و الان هیچ مشکلی ندارم خدا خیرتون بده خیلی راضیم.
  دکتر آقامحمدپور بهترین فوق تخصص اورولوژی تهران هستند.

  پاسخ دادن
 7. سجاد جوادی پور
  سجاد جوادی پور گفته:

  ضمن تشکر از آقای دکتر محمدپور که به سوالات مردم جواب میده و مشگل گشای مردمن ایشالا همش سلامت باشن باتشکر,,سجاد جوادی پور از شمال

  پاسخ دادن
 8. سپهر
  سپهر گفته:

  با سلام خدمت آقای دکتر آقا محمد پور
  از پاسخ شما ممنونم و از اینکه مشاوره را رایگان انجام دادید و این امکان رو در سایت ایجاد کردید . بسیار متشکر و سپاسگزارم . با آرزوی سلامتی و شادکامی و موفقیت برای شما دکتر گرامی

  پاسخ دادن

نظر خود را ارسال كنيد

می خواهید به بحث بپیوندید ؟
حس پشتیبانی حرفه ای!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.