نوبت دهی آنلاین

تماس با پزشک

میدان ونک، بلوار میرداماد ،تقاطع ولیعصر، روبروی آزمایشگاه مسعود، جنب مجتمع اسکان ،مرکز جراحی میرداماد

بهترین درمان جدید زودانزالی

زودانزالی

زودانزالی یکی از موارد شایع اختلال جنسی است که امروزه باعث بروز بسیاری از طلاق های زناشویی می شود و در حال حاضر در جامعه ما روزبروز این مشکل بیشتر می شود که بعلت استرسها و خستگی است .متاسفانه در این شرایط برخی از مردان بنا به توصیه اشتباه به سمت استفاده از مواد مخدر مثل ترامادول می روند که بسیار آثار مخربی دارد و در نهایت باعث اختلال کار جنسی کامل در فرد می شود .

 • تعریف زودارضایی :

زود انزالی یا زود ارضایی یا انزال زودرس به مواردی گفته می شود که انزال قبل از دخول جنسی یا بلافاصله بعد از آن صورت گیرد و شریک جنسی لذتی از رابطه جنسی نمی برد . اگر انزال قبل از دو دقیقه صورت بگیرد زودانزالی است .البته این مدت به رضایت طرفین ارتباط دارد و عدد مشخصی وجود ندارد .

زودانزالی

 • علت زودانزالی :

 1. استرس و اضطراب : اصلی ترین علت زود انزالی وجود استرس و شرایط روحی روانی است که علت ۹۰ درصد موارد می باشد .
 2. فاصله زیاد بین نزدیکی ها :اگر فاصله نزدیکی ها از هم طولانی شود میزان زودانزالی بیشتر میشود .اگر تمرکز در انجام رابطه بیشتر شود ، میزان زود انزالی بیشتر می شود .
 3. خستگی و کم خوابی :بی خوابی و خستگی میتواند با ایجاد تنشهای روحی روانی زودانزالی را تشدید کند .
 4. شناخت اندک جنس مخالف :انجام تحریک جنسی قبل از دخول باعث بهتر شدن احساس جنسی در شریک جنسی شده و به ارگاسم رسیدن وی کمک می کند .
 5. مصرف غذاهای نامناسب : مصرف فست فود باعث زودانزالی می شود .
 6. عجله در برقراری رابطه
 • عواقب زودانزالی :

زودانزالی باعث بروز مشکلات روحی روانی متعدد و افسردگی می شود و در رابطه جنسی باعث بروز مشکلات زناشویی شده و در نهایت باعث طلاق می شود . با توجه به افزایش روزافزون موارد زودانزالی در جامعه ، درمان بیش از پیش مهم به نظر می رسد .

 • روشهای جلوگیری از زود انزالی :

 1. تعداد رابطه جنسی بیشتر : همانطور که اشاره شد هر چقدر تعداد رابطه بیشتر باشد احتمال زودانزالی کمتر می شود .
 2. کنترل هیجانات : انجام تمرینات جهت کاهش هیجانات و حفظ آرامش با انجام پیش نوازی همراه نفسهای عمیق
 3. استفاده از بی حسی موضعی :استفاده از پماد بی حسی موضعی مثل لیدوکایین کمک کننده است ولی شستن آلت تناسلی قبل از دخول جهت جلوگیری از بی حسی واژن ضروری است .
 4. استفاده از کاندوم :استفاده از کاندوم در بیشتر مواقع جهت جلوگیری از زود انزالی توصیه می شود .
 5. پیش نوازی :هم جهت کاهش هیجانات و هم جهت آمادگی دخول برای ارگاسم بهتر شریک جنسی بسیار موثر است .
 6. پوزیشن مناسب برای زودانزالی :روشهایی که در آن شریک جنسی مرد بالا قرار بگیرد کمک کننده است .
 7. تکنیک فشار :در این روش قبل از مرحله احساس انزال شخص توقف نموده و شریک جنسی با دست کلاهک آلت تناسلی را فشار داده و ۳۰ ثانیه بعد مجدد رابطه شروع می شود .
 8. تکنیک مکث یا STOP-START :یکی از روشها دخول به تعداد ۴ بار و سپس توقف ۳۰ ثانیه و دوباره شروع مجدد است .
 9. انجام ورزش کگل
 10. رعایت رژیم غذایی
 • درمان دارویی زود انزالی :

داروهایی که جهت درمان زود انزالی توسط متخصص اورولوژی یا فوق تخصص اورولوژی تجویز می شود از دسته داروهای کاهنده استرس و اضطراب هستند تا تحریک پذیری اعصاب ناحیه آلت تناسلی کمتر شود .مثل پاروکسیتین ،سرترالین ،داپوکسیتین که در هر فرد با توجه به شرایط تجویز می شود .اثرات این داروها از ۲ تا ۳ هفته بعد ظاهر می شود و ممکن است در این مدت خستگی ، خواب آلودگی و ضعف به شخص بدهد که بمرور این عوارض از بین می رود . نکته مهم اینست که قطع این داروها بتدریج باید انجام شود تا عوارض سوء متوجه شخص نشود .

 • آیا سیلدنافیل یا ویاگرا در درمان زودانزالی مؤثر است ؟

یکی از اشتباهات رایج در درمان زودانزالی اینست که از داروهای افزاینده نعوظ مثل ویاگرا یا تادانافیل استفاده شود . این داروها روی زودانزالی تاثیر ندارند و فقط باعث بهبود نعوظ میشوند .مکانیسم اثر این داروها احتباس خون داخل اجسام غاری آلت تناسلی و در نتیجه نعوظ بیشتر است .

بخوانید : درمان جدید عدم نعوظ آلت تناسلی

 

 • مصرف قرص ترامادول در درمان زودانزالی :

ترامادول و از مشتقات آن وگادول از جمله مواد مخدر میباشد که می تواند جهت جلوگیری از زودانزالی استفاده شود ولی اثرات مخرب شدید و وابستگی ایجاد می کند و در دراز مدت باعث از بین رفتن کامل نعوظ و از بین رفتن توان جنسی می شود .

 • ورزش های مفید در درمان زودانزالی :

ورزشهایی که باعث تقویت عضلات شکمی و کمری می شوند باعث کمک به رفع سریعتر زودانزالی می شوند .

از این ورزشها می توان به شنای سوئدی و ورزش کگل اشاره کرد .

 • مواد غذایی موثر در درمان زودانزالی :

زنجبیل و کرفس از جمله غذاهای موثر در رفع زودانزالی است .

 • درمان جدید در درمان زودانزالی :

در برخی موارد زود انزالی به درمانهای معمول پاسخ نمی دهد و باعث بروز مشکلات فراوان در فرد و خانواده می شود .در این موارد می توان از بوتاکس جهت درمان زودانزالی استفاده کرد که با دوز ۱۵۰ -۲۰۰ واحد و در نواحی بخصوص از آلت تناسلی توسط فوق تخصص اورولوژی تزریق می شود . طبق تحقیقات انجام شده نتایج درمانی عالی در درمان زودانزالی حاصل شده است . ایراد تزریق بوتاکس نیاز به تزریق مجدد شش ماه بعد است .تزریق بوتاکس هیچ اثر سوئی در توان جنسی فرد ایجاد نمی کند و با بی حسی  و به صورت سرپایی قابل انجام است .

بوتاکس درمان زودانزالی

 

دکتر کیوان آقامحمدپور فوق تخصص جراحی کلیه ، مجاری ادراری و ناباروری

 

آپاراتپیج دکتر کیوان آقامحمدپور در سایت آپارات

 

مقالات مرتبط