با سلام و عرض خسته نباشید.

لطفا هر چه سریع تر به سوالات من پاسخ بدید بشدت نگرانم.

لازم به ذکره بنده مهر سال ۹۸ توسط خود شما جراحی شدم.

سوال اولم اینه که تو متن این سایت فرمودید بعد از دو هفته انجام فعالیت سنگین بلا مانع هست اما از طرفی به بعضی از دوستان گفتید که تا سه ماه از ده کیلو بیشتر بلند نکنند؛ الان تکلیف نهایی چی هست چون ممکنه خیلیا از جمله خود بنده بخاطر متن همین سایت، بعد از دو هفته فعالیت سنگین رو شروع کنن که این کار ممکنه باعث اسیب رسی بشه. لطفا این رو مشخص کنید. ممنون

سوال دومم اینه که بعضی از جراحان دیگه تو مقاله خودشون نوشتن فشار شکمی در هر زمانی بعد از عمل میتونه موجب عود واریکوسل بشه و همینطور بعضی از جراحان دیگه این نظریه رو تکذیب کردن و این یعنی بلا تکلیفی میخوام بدونم از نظر شما بعد از جراحی و گذراندن دوره مراقبت بعد از جراحی بلاخره فعالیت خیلی خیلی سنگین میتونه موجب عود دوباره بشه یا خیر؟ چون بنده الان بعد از ۱ سال و نیم که از عمل واریکوسلم میگذره با برداشتن یک جسم خیلی سنگین دوباره احساس ناراحتی در اطراف محل جراحی و بیضه ها دارم.

سوال سومم اینه که بعد از جراحی و گذراندن دوره ۶ ماهه برای آزمایش اسپرم در صورتی که بعد از جراحی روند بهبودی در بیمار رویت نشه، دکتر جراح مسئولیت برسی، معاینه و در صورت نیاز اقدام به درمان دوباره رو بدون دریافت هزینه داره یا نه ؟

ممنون میشم اگه تو اسرع وقت پاسخ سوالات منو بدید.