سلام و عرض ادب.
پدر من بطور کلی شب ها سه چهار بار برای ادرار بیدار میشود واین مساله در خانوادشون چه زن و چه مرد بوده و هست. اما در سال ۹۴ یک شب که برای ادرار بیدار شده متوجه میشود که مقدار ادرار کم شده و نهایتا تا فردا ظهرش دچار احتباس ادراری میشود. شب همان روز به تجویز پزشک سوند فولی وصل میکند تا ۷۲ ساعت و نتیجه سنوگرافی وقت هم نشان میدهد پروستات داری حجم ۵۶ سی سی است. پس از ۷۲ ساعت سوند را خارج کرده و مشکل برقرار میماند. به پزشک دیگری مراجعه میکند و وی میگوید که باید ۱۰ روز مجدادا سوند بزنی به اینصورت که شلنگ سوند را هر دوساعت یکبار باز کنی تا ادرار از مثانه خارج شود و قرص بتانیکول تجویز میکند و میگوید شاید به فلج مثانه مبتلی شدی. پس از ده روز که سوند خارج میشود حال وی خوب شده و زندگی به رول عادی برمیگردد.
دوسال بعد در ابان ۹۶ پدر سرما میخورد و مجددا این اتفاق میفتد و پدر به پزشک اول مراجعه میکند و اینبار سوند می گذارند و پس از ۷۲ ساعت خارج میکنند و حال وی خوب میشود. در ضمن نتیجه مجدد سنوگرافی نشان میدهد اندازه پروستات مانند دو سال قبل ۵۶ سی سی است. و وصعیت کلیه ها و مثانه کاملا طبیعی است.
پس از شش ماه اکنون دوباره پدر با یک سرماخوردگی خفیف دچار احتباس ادراری شده است و مجددا سوند برای ۷۲ ساعت تجویز شده. میخواستم نظر آقای دکتر را در این باره جویا شوم. ایا ایشان نیاز به جراحی پروستات دارند؟ لازم به ذکر است که ایشان ۵۸ سال سن دارند.

نظرات (1)

سلام،دررنهایت نیاز به عمل جراحی پروستات در آینده خواهند داشت ولی فعلا قرص تامسولوسین استفاده کنند

نظر خود را بنویسید