پرسش از پزشک

تماس با پزشک

میدان ونک، بلوار میرداماد ،تقاطع ولیعصر، روبروی آزمایشگاه مسعود، جنب مجتمع اسکان ،مرکز جراحی میرداماد

انجام جراحى نادر مجراى ادرارى

انجام جراحی نادر مجرای ادراری

بيمار آقاى ٣٣ ساله كه حدود ٥ ماه قبل به دنبال اصابت گلوله و انفجار آن در داخل شكم دچار آسيب وسيعي به اندامهاى داخل شكم شده بود. مجرای ادراری بيمار به صورت كامل آسيب ديده و براى بيمار انحراف جريان ادرار به صورت سيستوستومى انجام شده بود.

در عكسبردارى از مجرای ادراری ايشان كه بصورت RUG و VCUG همزمان انجام گرفته بود، مشخص گرديده كه مجرا به طول ٥ سانتيمتر و به صورت كامل قطع مي باشد. مددجو در طى اين مدت مراجعاتى به بيمارستانهاى كشور تركيه و هند نيز داشته بود كه عمل جراحى را امكان پذير ندانسته بودند.

در نهايت بيمار در اتاق عمل بيمارستان بهمن تحت عمل جراحى توسط جناب آقایدكتر كيوان آقامحمدپور،فوق تخصص اورولوژى و فلوشيپ اندواورولوژى، قرار گرفت.

 

*بخوانید: تنگی مجرای ادراری!!

 

عمل جراحى ٥ ساعت به طول انجاميد. عمل جراحى ابتدا از قسمت شكم شروع گرديد، مثانه باز شد و مجرای ادراری با آندوسكوپ چك شد كه قطع كامل مجرا بعد از ١سانتيمتر مجرا مشاهده شد. سپس از قسمت پرينه عمل جراحى انجام گرديد كه به دليل تركشهاى فراوان چسبندگى شديد رويت شده كه با دقت بافتهاى مرده و فيبروز خارج شد، طول ٥ سانتيمتر از مجرا بين رفته بود.

انجام جراحی نادر مجرای ادراری

در نهايت تيم پزشكي توانستند با جدا كردن اجسام كاورنوس و همين طور كوتاه كردن استخوان پوبيس و ساختن فلپ و گرفت دو سر مجرای ادراری را بهم پيوند بزنند. بيمار بعد از سه روز ترخيص گرديد و در حال حاضر به راحتى از طريق مجرای ادراری طبيعى ادرار كرده و كنترل ادرار طبيعى نيز دارد.

 

 

دکتر کیوان آقامحمدپور فوق تخصص جراحی کلیه،مجاری ادراری و ناباروری

مقالات مرتبط

نظر خود را بنویسید